Last of Us dizisi beklenilenden daha uzun sürebilir!

Last of Us dizisi beklenilenden daha uzun sürebilir!

Last of Us dizisi beklenilenden daha uzun sürebilir!

Çok sevilen The Last of Us dizisinin, başlangıçta iki sezonla sınırlı olacağı düşünülürken, şimdi yönetmen tarafından yapılan açıklama ile bu hikaye  nin dört sezon boyunca izleyicilere sunulabileceği öğrenildi. HBO’nun yapımcılığını üstlendiği ve Pedro Pascal ile Bella Ramsay’in başrollerini üstlendiği bu heyecan verici dizi, yılın başında ekranlara gelmiş ve hemen büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Dizi, aldığı ödüllere aday gösterilmesiyle de bu ilgiyi haklı çıkardı.

Dizinin ilk etapta iki sezonla sınırlı olacağına dair düşünceler, şimdi dört sezon olabileceği şeklinde bir dönüş yapmış durumda. Bu haber, dizinin derin ve etkileyici hikayesinin daha fazla derinlemesine işleneceği anlamına geliyor. Orijinal oyunun hayranları ve dizi izleyicileri, karakterlerin gelişimi ve post-apokaliptik dünyanın detaylarına daha fazla odaklanma fırsatı bulacaklar.

The Last of Us dizisi, oyunun duygusal derinliğini ve gerilimini ekrana taşımak için büyük bir heyecanla bekleniyordu. Şimdi ise bu bekleyiş daha da uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Dört sezon boyunca, karakterlerin zorlu macerasını izlemek ve hikayenin her ayrıntısını keşfetmek için sabırsızlanıyoruz.

The Last of Us dizisi 4 sezon olabilir!

Son zamanlarda gerçekleşen bir röportajda, The Last of Us dizisinin yönetmeni Craig Mazin’e, dizi başarısı ve genişlemesi göz önünde bulundurularak, HBO’nun ikinci sezon için bütçe artışı sağlayıp sağlamadığı soruldu. Mazin, büyük bir coşkuyla cevapladı.

“İkinci, üçüncü veya dördüncü sezon için ne gerektiği konusunda prensip tartışmaları yapsak bile HBO’nun her zaman yaratıcı değere uygun bir bütçeyi sağlama konusunda samimi bir çaba içerisinde olduğunu söyleyebilirim. Onların desteğiyle dizinin kalitesini ve etkisini korumaya devam edeceğimize inanıyorum.”

Bu cevap, dizinin gelecek sezonlarında da aynı özenle üretileceği ve hikayenin derinleşmesi için gerekli kaynakların sağlanacağı anlamına geliyor. Mazin’in ifadesi, dizinin izleyicilere daha fazla unutulmaz an ve karakter gelişimi sunmaya devam edeceği beklentisini artırıyor.

Son söyleşi sırasında, röportajcı Mazin’e ve Naughty Dog’un patronu Neil Druckmann’a HBO için sunulan vizyonun dört sezonluk bir plan olduğunu sordu.

“Evet, dört dedim farkındayım. Ancak asla kesin bilemezsiniz. Sonunda üç ya da beş sezon da olabilir. Ancak dört, mantıklı bir sayı gibi görünüyor. Hikayemizin doğası gereği, bazı sezonlar daha kısa olabilirken, diğerleri daha fazla bölüme ihtiyaç duyabilir.”

Dizinin ilk sezonu, The Last of Us oyununun ve indirilebilir DLC paketi The Last of Us: Left Behind’ın olaylarını dokuz bölüm boyunca ele almıştı. HBO, ilk sezonun Mart ayında sona ermesinden sadece iki buçuk hafta sonra ikinci sezonun onaylandığını duyurmuştu, yani ikinci sezonun geleceği kesinleşmişti.

Diziye ilham veren oyun serisini birlikte yazan ve yöneten Druckmann ve Mazin daha önce üçüncü bir sezon yapma niyetlerini doğrulayarak, ikinci sezonun 2020’de PS4 için piyasaya sürülen The Last of Us Part 2’nin tamamını kapsayamayacağını açıklamışlardı.

İkinci sezonun gidişatı ve Abby karakterine hangi oyuncunun seçileceği sorulduğunda, Mazin şu şekilde cevapladı:

“Belki. Ancak grev planlarımızı biraz aksattı. Her şey yolunda giderken Abby, ele almak istediğimiz ilk karakterdi. Büyük oyuncu duyuruları yapma ve insanların ‘Cidden mi?’ demesi konusunda oldukça başarılı bir geçmişimiz var ve muhtemelen bu devam edecek. İnsanlar aynı fikirde olmayabilir, ancak bence şu ana kadar doğru adımlar attık ve izleyiciler de bu doğrultuda ilerlediğimize inanıyor, aynı şekilde Akademi de.”

The Last Of Us’ın 2. sezonu yolda

The Last Of Us’ın 1. ve 2. sezonları arasında en az iki yıl olacağı aktarıldı. Böylelikle The Last Of Us’ın yeni sezonunun 2025 yılına kadar gelmeyeceği ifade edildi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu