Yıldız Tilbe'den Müzik Piyasasına Satış Rekoru Ayarı!

383
Yıldız Tilbe'den Müzik Piyasasına Satış Rekoru Ayarı!

Yıldız Tilbe 3 ayda son yılların tüm albüm satış rekorlarını kırarak "Müzik piyasası ölmemiş" dedirtti. Çoğu 1990’lı yıllara ait 39 eski şarkısının yeniden yorumlandığı ‘Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları’ albümü 3 ay içinde 400 bin satış rakamına ulaştı. Yıldız Tilbe’nin eski şarkılarla genç starları geride bırakması Sertab Erener’in "Şimdiki şarkıların içi bomboş. 1990'larda romantizm, şiirsellik, güzel duygular vardı" çıkışını da haklı çıkarttı. Habertürk’ten Bülent İpek’in özel haberine göre geçen yılın en çok satan albümü MÜYAP verilerine göre Tarkan’a ait. 2017’de Tarkan’ın ‘On’ albümü 390 bin adet satarak birinciliği elde etti. “2016 yılının en çok satan albüm rekoru da 272.500 adetle Tarkan’ın ‘Ahde Vefa’ albümüne aitti. 2015’ in rekorunu elinde bulunduran Demet Akalın ise ‘Pırlanta’ albümüyle 105 binlik bir satış rakamıyla listede birinci olmuştu.

3 AYDA YILLIK REKORU KIRDI!

Yıldız Tilbe’nin mayıs ayında yayınlanan 39 eski şarkısından oluşan albümü ise müzik piyasasından edinilen bilgilere göre sadece 3 ayda 400 bin satış rakamını geçerek bu rakamı şimdiden geçmiş durumda.

Çoğu 1990’lı yıllara damga vurmuş şarkıları günümüzün ünlü starlarının yeniden yorumladığı ‘Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları’  albümü son yılların satış rekortmeni olan albümlerin hepsini şimdiden geçti.