Pavlova - Bir Balerinin Çiçek Bahçesi

420
Pavlova - Bir Balerinin Çiçek Bahçesi

Pavlova - Bir Balerinin Çiçek Bahçesi
 

Malzemeler:

Mereng: 
120 g yumurta akı
200 g toz şeker
2 çay kaşığı nişasta 
2 çay kaşığı sirke (tercihen elma) 
1 fiske tuz

Krema:
1 su bardağı krema
4 yemek kaşığı pudra şekeri
2 yemek kaşığı süzme yoğurt

Mereng:

Tarifimize başlamadan önce fırınımızı fanlı ayarda 150 derecede ısıtıyoruz. 

120 g yumurta akını çırpma kabına alıyoruz. Çırpma işlemine başlayıp azar azar  200 g toz şekeri ekliyoruz. İki malzememize kabımızı ters çevirdiğimizde akmayacak kıvama gelene kadar kabartıyoruz. Kabarınca 2 çay kaşığı nişasta ve elma sirkesi ekliyoruz. Spatulayla alttan üste merengimizi söndürmeden karıştırıyoruz. Sonrasında porsiyon ya da tek parça halinde yağlı kağıt üzerine kuş yuvası formunda sıkıyoruz. Orta kısmını çay kaşığı yardımı ile açıyoruz ki kremaya alan açılsın. Fırınımızın derecesini 140’a düşürüp 1 saat 20 dakika pişiriyoruz. Son 20 dakika de dereceyi 130’a düşürüyoruz. 
Püf Nokta: Merengimizin pişmiş halini fırında bir gece kapağı açık halinde iyice  kuruttuktan sonra kapaklı kutada  birkaç ay saklayabiliriz. 

Krema: 
Bir su bardağı kremamızı 4 yemek kaşığı pudra şekeri ile beraber çırpıyoruz . Çok sertleştirmiyoruz. Kıvam alması yeterli olacaktır. Çünkü süzme yoğurt ekleyince kremamız daha da yoğunlaşacaktır.  2 yemek kaşığı süzme yoğurt ekliyoruz ve çırpmaya devam ediyoruz. Çok yoğun bir kıvam olması halinde  göz kararı sütle uygun kıvam alana kadar açıyoruz. Ne akışkan ne de kaskatı olmasını istemiyorum. Sonrasında sıkma torbamıza duy takıp kremamızı buraya aktarıyoruz. Pişen pavlovalarımızın üzerine sıkıyoruz. Üzerine dilerseniz meyve sosları ekleyerek lezzetine lezzet katabilirsiniz. Süslemesi tamamen sizin hayal bahçenize kalmış. 
Afiyet olsun.

Bu tarife ve daha fazlasına ulaşmak için tıklayınız.


html> Tarayıcını Güncelle | Facebook

Tarayıcını Güncelle

Facebook'un desteklemediği bir tarayıcı kullanıyorsun.
Daha iyi bir deneyim için, aşağıdaki sitelerden birine giderek tercih ettiğin tarayıcının son sürümünü yükle.
Google Chrome
Mozilla Firefox
Telefonuna Facebook'u Yükle
Her zaman, her yerde bağlantıda kal.
Reklam