Film Önerisi: The Tree Of Life

488
Film Önerisi: The Tree Of Life

Bugün sizlere harika bir film önerisinde bulunacağız. Sinema tarihinde kendisine has çekim tekniği ve anlatım biçimi kullanan Terrence Malick'in bu filmi başyapıt niteliğinde...

Malick, modern insanın varoluşsal sorunlarını, insan-tanrı ilişkisini, doğa ve lütuf arasında insanın var olabilme savaşını eşsiz görüntüler eşliğinde sorgulamakta. Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain gibi usta oyuncuların yer aldığı film 2011 yılında yayınlanmış ve Altın Palmiye, Afı gibi pek çok ödüle layık görülmüştür.

Filmin konusu genel olarak 1956 yılında geçtiği için buna uygun olarak, hikayenin geçtiği dönem karakterlerin özellikleri dikkate alınarak hazırlanmış kostümlerle desteklenmiş olduğu göze çarpmaktadır.

Üç erkek kardeşin birbirleri ve anne babalarıyla olan ilişkisi üzerinden inşa edilen film, kardeşlerden birinin ölüm haberiyle başlamakta ve buradan geçmişe bir perde aralanmakta... Aralanan bu perde büyük kardeşin bugününden geçmişine uzanırken seyirciyi hikakayeye dahil etmekte...

Zaman ve mekanın iç içe geçtiği, doğanın tüm ihtişamıyla seyirciyle buluştuğu, baş döndürücü bir anlatımla derin felsefi sorgulamaları içeren bu filme mutlaka şans vermelisiniz!