Film Önerisi: Kutsal Geyiğin Ölümü

1189
Film Önerisi: Kutsal Geyiğin Ölümü

Yorgos Lanthimos'un genç bir çocukla bir cerrahın arkadaşlığı hakkındaki rahatsız edici dramında kanlı bir korkuyla baş başayız.

Tanrısal temasını Iphigenia mitinden alarak, Kutsal Bir Geyiğin Öldürülmesi, eski Yunanistan'ın safhalarından 21. yüzyıl sinemasının ekranlarına aktarılan öfke ve sorumluluk dolu övgü dolu bir öyküdür.

The Lobster'ın yıldızı Colin Farrell, kalp cerrahı Steven Murphy'yi canlandırıyor - zengin, biraz dünyevi ve içkiye çok düşkün. Darbeli bir kalp ameliyatının tutuklayıcı bir açılış görüntüsü,  cerrahın kanını sembolik olarak çıkartarak, çöp kutusuna atılan cerrahi eldivenlerle sona ermektedir. Steven, karısı Anna (Nicole Kidman, Farrell'ın The Beguiled'deki ortak yıldızı), kızı Kim (Raffey Cassidy) ve küçük oğlu Bob (Sunny Suljic) ile birlikte büyük ve mağrur bir evde yaşıyor. Yaşamları maddi olarak zengindir, ancak boşluklar hakimdir. Belki de Steven'ı cerrahla olan şüpheli bir şekilde belirsiz bir gençlik olan Martin'le (Barry Keoghan) buluşturur.

Her şey "normal" seyrinde giderken, hikaye birden bilinmeyen hastalıklar silsilesiyle evrilmekte, Martin'in kehanetleri birbiri ardınca devam etmektedir.

Peki kurtuluş?

Neyden ve kimden?

Toplumsal yozlaşmanın sonucu nereye varacak? Hikayenin sonunda kim kazanıp kim kaybedecek?... Bu soruları cevaplamak istiyorsanız, mutlaka izleyin!


html> Tarayıcını Güncelle | Facebook

Tarayıcını Güncelle

Facebook'un desteklemediği bir tarayıcı kullanıyorsun.
Daha iyi bir deneyim için, aşağıdaki sitelerden birine giderek tercih ettiğin tarayıcının son sürümünü yükle.
Google Chrome
Mozilla Firefox
Telefonuna Facebook'u Yükle
Her zaman, her yerde bağlantıda kal.
Reklam