Dizi Önerisi: The Haunting of Hill House

1739
Dizi Önerisi: The Haunting of Hill House

Hill House'un Haunting'i, Netflix'in Shirley Jackson'ın 1959 tarihli gotik-korku romanının aynı isme uyarlaması, diğer korku film ve dizilerinden farklı olarak daha varoluşsal olan bir şeyi destekliyor. Fakat uyaralım bu dizi de diğerleri gibi sizi korkutacak! 

Bir ailenin zorlu yolculuğunu konu olan dizide aile, geçmişinin hayaletleriyle kavga etmeye başlıyor. Duygusal olarak yüklü 10 bölümden oluşan seri, Crain ailesine odaklanıyor ve Amerika'nın en ünlü perili evinde büyüyen yaşam boyu yara izlerini seyiriciye gösteriyor. 5 kardeşin hikayesinde önce çocukluk hallerine ve sonra yetişkinlik dönemlerine konuk olduğumuz aile artık birbirinden uzaklaşmıştır. 

Anlatı yapısı açısından, Hill House'da her bölüm bir kardeşin gözünden ele alınır. Dizinin büyük başarısı da bizce buradan kaynaklanıyor. Gerek çocuk gerek yetişkinlik dönemleri hem oyuncular hem de senaryo açısından kusursuz aktarılmış. 

Dizi yaratıcısı ve yönetmen Mike Flanagan'ın (Oculus) dikkatli rehberliğinde, Hill House'un gerçek dünya korkularını doğaüstü olanlarla ustaca dengeliyor. Çocuklar gençken evde gördükeleri hayaletler, zombiler ve hatta bir bowling şapkası olan tüyler ürpertici ince bir adam gibi korkunç yaratıkların bazılarını yetişkinliklerinde de görmeye devam eder. Korku ve gerilimin tadında olduğu bu dizi aynı zamanda çok fazla dramda barındırıyor. 

Özellikle 5 ve 6. bölümlerinde mükemmeliğe ulaşan bu diziyi tüm korku severlere tavsiye ediyoruz. Korku izleyemeyenlere gelince... Bu sadece bir korku hissedeceğiniz basit bir dizi değildir. Şans verin.

 

Diğer dizi-film önerilerimiz için tıklayın!


html> Tarayıcını Güncelle | Facebook

Tarayıcını Güncelle

Facebook'un desteklemediği bir tarayıcı kullanıyorsun.
Daha iyi bir deneyim için, aşağıdaki sitelerden birine giderek tercih ettiğin tarayıcının son sürümünü yükle.
Google Chrome
Mozilla Firefox
Telefonuna Facebook'u Yükle
Her zaman, her yerde bağlantıda kal.
Reklam