Dizi Önerisi: Big Little Lies

591
Dizi Önerisi: Big Little Lies

Gizem, entrika, sadakat ve okyanus :) konularını izlemeyi seviyorsanız bu diziyi tercih edebilirsiniz!

19 şubat 2017 tarihinde HBO’da yayınlanan dizinin başrol oyuncuları en az dizinin kendisi kadar harika!

Başrollerinde kimler mi var? Nicole Kidman, Laura Dern, Reese Witherspoon, Alexander Skarsgard, Zoe Kravitz Ve Shailene Woodley!

Dizinin konusuna gelmeden önce öne çıkan diğer unsurlardan bahsetmek istiyorum.  Dizi California Monterey’de çekliyor. Yani bol bol okyanus göreceksiniz. Eşsiz doğa ve rüzgârın rahatlatıcı esintisi sizi bir an olsun bırakmıyor. Ve bunun yanında size eşlik eden müthiş müzikler, üzerinizdeki etkiyi ikiye katlıyor.

7 bölümden oluşan bu mini diziye gelin bir göz atalım.

Dizinin konusuna gelirsek, dışardan bakıldığında mükemmel hayatlara sahipmiş gibi gözüken 3 kadının, bir cinayet ile yollarının kesişmesi anlatılıyor. Çocukları anaokuluna giden bu kadınlar, velilerin de katıldığı bir partide gerçekleşen bir cinayeti aydınlatmaya çalışıyorlar.

Kadınların baş etmeye çalıştığı sorunlar karakterler üzerinden ince ince işlenmiş. Her bir kadının ayrı hikayesi var ama tüm kadınları hikayenin sonunda birleştirecek temel bir hikaye olacak. O da ortadaki cinayet.

Liane Moriary’nin aynı isimli romanından uyarlanan 'Big Little Lies', 69'uncu Emmy Ödüllerinde en iyi mini dizi, en iyi yönetmen (Jean-Marc Vallee), en iyi kadın oyuncu (Nicole Kidman), en iyi yardımcı kadın oyuncu (Laura Dern), en iyi yardımcı erkek oyuncu (Alexander Skarsgard), en iyi cast ve en iyi müzik yönetimi olmak üzere 7 ödül aldı.

Hala izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz!